[Szpital cholerycznych w Bagateli]
p. 449
Texte intégral
Rada Municypalna Miasta Stołecznego Warszawy
1Gdy szpital dla cholerycznych w Bagateli założonym jest jedynie dla biednych mieszkańców stolicy wyznań chrześcijańskich, zawiadamia, iż nikt do niego przyjętym być nie może, jak za odezwą Komisarza Policji i poświadczeniem Chirurga Cyrkułowego, że istotnie na cholerę jest chory.
2W Warszawie, dnia 7 lipca 1831 r.
Prezes Garbiński.
Radca pióro trzymający,
w zastępstwie Fontana R. M.
3„Dziennik Powszechny Krajowy” 1831, nr 190 (12 lipca), s. 1051
Urząd Municypalny M. St. Warszawy
4Do szpitala miejskiego cholerycznych cywilnych, w Bagateli urządzonego, potrzebna jest wielka ilość pijawek; życzący więc sobie podjąć się dostawienia takowych wezwani są, ażeby się w czasie najkrótszym do Wydziału Administracji Urzędu Municypalnego zgłosili i deklaracje swoje podali; uprasza przy tym Urząd Municypalny W[ielmo]żnych Komisarzy Obwodowych i Wójtów gmin stolicy przyległych, ażeby lud wiejski do zbierania i dostawiania pijawek na powyższą potrzebę zachęcać raczyli. Za każdą dostawę czy to do Wydziału Administracji na Ratusz Główny, czy wprost do szpitala wzmiankowanego, na ręce tamtejszego Ekonoma pana Szmidt uskutecznioną, zapłata natychmiast nastąpi.
5Warszawa, d. 18 lipca 1831 r.
Referendarz Stanu Prezydent
J[akub] Łaszczyński.
Sekretarz J[enera]lny G[rzegorz] Jahołkowski.
6„Polak Sumienny. Pismo codzienne” 1831, nr 207 (21 lipca), s. 87.

Le texte seul est utilisable sous licence Creative Commons - Attribution - Pas d'Utilisation Commerciale - Pas de Modification 4.0 International - CC BY-NC-ND 4.0. Les autres éléments (illustrations, fichiers annexes importés) sont « Tous droits réservés », sauf mention contraire.