Podziękowania
p. 7
Texte intégral
1Zaciągnęłam dług wdzięczności u wielu badaczy literatury, ale dwóm z nich chcę podziękować najgoręcej: prof. dr. hab. Jackowi Leociakowi za rozliczne inspiracje, podpowiedzi, niezwykłą serdeczność i ciepło, a także bardzo cenne recenzenckie uwagi, oraz dr. Pawłowi Tomczokowi za niezliczoną ilość książek, pomysłów i rozmów.
2Dziękuję dr Marii Bujnickiej, bez której zajęć z literatury popu- larnej ta książka by nie powstała, prof. zw. dr. hab. Marianowi Kisie- lowi za nieustającą przyjaźń, dr Dorocie Krawczyńskiej za wszelką pomoc, a prof. dr. hab. Krzysztofowi Uniłowskiemu za okazaną życzli- wość. Wdzięczna jestem dr Ewie Wiatr i dr. Bartłomiejowi Krupie za rozmowy o getcie łódzkim i pomoc w zgromadzeniu niektórych do- kumentów, prof. dr hab. Aldonie Skudrzyk za poradę językoznawczą, a prof. dr. hab. Andrzejowi Żbikowskiemu za konsultacje historycz- ne i zachętę do badania narracji pojedwabieńskich. Dziękuję Kole- żankom i Kolegom z kolegium redakcyjnego „Narracji o Zagładzie”. Szczególnie zaś wszystkim słuchaczom kursów „Bestsellery Zagłady” oraz „Holokaust i popkultura”, prowadzonych na kierunkach filologia polska i sztuka pisania na Uniwersytecie Śląskim. Dzięki rozmowom z nimi dopracowałam wiele pomysłów i zyskałam niemałą wiedzę na temat odbiorców i twórców najnowszych narracji o Zagładzie.
3Last but not least dziękuję Rodzinie: bez jej wyrozumiałości trudno byłoby mi napisać cokolwiek.
4Osobno chciałabym podziękować redaktorkom książki, Krystynie Kiszelewskiej i Magdalenie Szczepańskiej, za wspaniałą współpracę i cierpliwość.

Le texte seul est utilisable sous licence Creative Commons - Attribution - Pas d'Utilisation Commerciale - Pas de Modification 4.0 International - CC BY-NC-ND 4.0. Les autres éléments (illustrations, fichiers annexes importés) sont « Tous droits réservés », sauf mention contraire.
Przemoc filosemicka?
Nowe polskie narracje o Żydach po roku 2000
Elżbieta Janicka et Tomasz Żukowski Elżbieta Janicka et Tomasz Żukowski (éd.)
2016
Literatura polska wobec Zagłady (1939-1968)
Sławomir Buryła, Dorota Krawczyńska et Jacek Leociak (dir.) Sławomir Buryła, Dorota Krawczyńska et Jacek Leociak (éd.)
2016
Pomniki pamięci
Miejsca niepamięci
Katarzyna Chmielewska et Alina Molisak (dir.) Katarzyna Chmielewska et Alina Molisak (éd.)
2017
Spory o Grossa
Polskie problemy z pamięcią o Żydach
Paweł Dobrosielski Paweł Dobrosielski (éd.)
2017
Nowoczesny Orfeusz
Interpretacje mitu w literaturze polskiej XX-XXI wieku
Maciej Jaworski Maciej Jaworski (éd.)
2017
Refleksja nad literaturą w polskim piśmiennictwie emigracyjnym
Tymon Terlecki, Czesław Miłosz, Gustaw Herling-Grudziński
Andrzej Karcz Andrzej Karcz (éd.)
2017